NORENCO POLSKA ®

Moje konto

Profesjonalna chemia dla handlu i usług

Profesjonalna chemia dla handlu i usług

 

1. Profesjonalna chemia dla handlu i usług

 

1.1. Po co profesjonalna chemia w handlu i usługach?

 

Miotła, odkurzacz i ściereczka do szyb to oczywiście za mało, by skutecznie utrzymać czystość w sklepie czy zakładzie usługowym. Czystość jest natomiast niezbędna, by klient wyniósł pozytywne wrażenia – i nie szukał ich u konkurencji. Zabłocona podłoga w sklepie, zakurzone półki z towarami, pełne odcisków palców szyby, za którymi najlepsze towary przestają prezentować się atrakcyjnie – to wszystko jest niedopuszczalne. Brak zapewnienia czystości na odpowiednim poziomie może spowodować odpływ klientów i realne straty firmy. W końcu większość klientów „kupuje oczami”. I naprawdę nie wystarczy atrakcyjne opakowanie producenta, jeśli klient zobaczy towar wśród brudu. Wybierze inny sklep. Nawet jeśli będzie to decyzja podjęta przez niego tylko podświadomie – skieruje się raczej tam, gdzie jest czysto. Pójdzie do innego fryzjera, gdy podczas robienia fryzury poprzegląda się w niedoczyszczonym czy pokrytym smugami lustrze. Skorzysta z innych usług, gdy jakąś sieć taksówek skojarzy z jazdą autem z brudnymi siedzeniami i tapicerką. Zastanowi się nad robieniem interesu z kimś, kto nie stara się o porządek w biurze. Zleci transport innej firmie, gdy zauważy, że w tirach przewoźnika, któremu chciał powierzyć swój towar, jest brudno i czymś podejrzanie pachnie. Wybierze inny pensjonat, jeśli dostanie nocleg w niedoczyszczonym pokoju. Po prostu w zasadzie każdy profil działalności ucierpi, gdy nie zadba się o porządek. Bo w każdym takim przypadku wątpliwa staje się – w oczach klienta – solidność i profesjonalizm firmy, która oferuje mu towary czy usługi, a nie dba o coś tak elementarnego, jak czystość.

Do osiągnięcia oczekiwanego efektu nie wystarczy sprzęt. Potrzebne są też odpowiedniej jakości środki czystości. Nie tylko skutecznie usuną one brud czy plamy. Odpowiedni skład profesjonalnej chemii czyszczącej ma też inne zalety. Jakie?

 

1.2. Profesjonalna chemia czyszcząca

 

Marka Norenco oferuje profesjonalną chemię czyszczącą do wielu zastosowań. Pierwszą zaletą chemii profesjonalnej jest jej wyższa skuteczność niż w przypadku preparatów dostępnych w popularnych drogeriach do użytku domowego. Drugą zaletą naszych preparatów jest ich wydajność. Dzięki obu zaletom chemia dla firm marki Norenco pozwala uzyskać oczekiwaną czystość przy rozsądnych wydatkach. Sprzyja temu także dostępność produktów w dużych, ekonomicznych opakowaniach.

Profesjonalna chemia czyszcząca to przede wszystkim odpowiedni skład – dobrany precyzyjnie do zastosowań każdego z produktów. Środki czystości tego rodzaju zazwyczaj nie tylko czyszczą i myją, ale także zabezpieczają przedmioty i powierzchnie, na których są użyte. To skutkuje wolniejszym gromadzeniem się nowego brudu w wyczyszczonych miejscach, a niejednokrotnie ma też wpływ na żywotność czyszczonych powierzchni.

Profesjonalna chemia czyszcząca dla handlu i usług zajmuje ważne miejsce wśród produktów Norenco. Oferujemy preparaty zarówno do czyszczenia ręcznego, jak i środki do różnego rodzaju urządzeń myjących, w tym środki do myjek automatycznych. Nasza chemia dla firm to paleta środków przeznaczonych do mycia różnorodnych typów powierzchni i różnych przedmiotów – w pomieszczeniach, na zewnątrz, a także w użytkowanych pojazdach. Naszym priorytetem jest dopasowanie oferty ściśle do potrzeb profesjonalistów. Aby możliwe było stosowanie naszych produktów jako środków czystości w sklepie, jako chemii do warsztatu, chemii motoryzacyjnej czy też środków do użytku w szeregu innych sytuacji. Niżej podamy przykłady zastosowań profesjonalnej chemii czyszczącej Norenco.

 

2. Jak wyczyścić otoczenie firmy?

 

2.1. Różne profile działalności a czystość w otoczeniu firmy

 

W wielu wypadkach działalność gospodarcza – handlowa czy usługowa – prowadzona jest w miejscu, gdzie dysponuje się nie tylko lokalem (pomieszczeniem), ale także jego bliskim otoczeniem. Niektóre rodzaje działalności wręcz tego wymagają. W takich sytuacjach klient nie wchodzi do nas prosto z ulicy, ale przechodzi też przez należący do firmy plac, parking czy inną zagospodarowaną przestrzeń pod gołym niebem. Klient z reguły zauważy brak porządku i czystości wokół budynków firmy – równie łatwo, jak wtedy, gdy problem ten występuje w pomieszczeniach. To może go zniechęcić. Wydatek na środki czystości to tak właściwie inwestycja także w to, by zdobyć i utrzymać klienta.

Często stosowanym sposobem zagospodarowania powierzchni w otoczeniu budynków firmy jest układanie tam kostki brukowej. To w zasadzie standard dający niezbędną wygodę. Aby kostka prezentowała się dobrze, nie wystarczy jej zamiatanie. W każdym miejscu co najmniej okresowo, a w niektórych po prostu regularnie trzeba stosować też odpowiednie środki czystości. Na kostce pojawiają się najróżniejsze osady – poza pyłem, który łatwo podmiatać, to też pozostałości organiczne, ślady po środkach chemicznych, opadające resztki sadzy i tak dalej. Często wiele zależy od profilu działalności. Przykładowo jeśli firma sprzedaje na placu sadzonki roślin, to na pewno na kostce brukowej będzie mieć nie tylko dający się zamieść piasek, ale także zabrudzenia pochodzenia roślinnego. Z kolei w warsztacie samochodowym z oczekujących na remont aut mogą wyciekać płyny eksploatacyjne. Dowolna firma, która ma blisko siedziby duży park na pewno będzie się mierzyć z problemem tego, co ptaki potrafią zostawić na takiej kostce brukowej. Trzeba to ukrywać przed oczyma klienta – po prostu usuwając zabrudzenia przy pomocy chemii dla firm.

 

2.2. Porządek wokół sklepu i warsztatu

 

Do utrzymania kostki brukowej w stanie pożądanej czystości potrzebny jest preparat Norenco Atmocid Kostka Brukowa. Jest to koncentrat opracowany specjalnie z myślą o czyszczeniu kostki brukowej. Jego skład sprawia, że usuwa zanieczyszczenia typowe dla tego rodzaju powierzchni skuteczniej niż środki nieprofesjonalne lub przeznaczone do innych zastosowań. Atmocid Kostka Brukowa to koncentrat silnie odtłuszczający. W związku z tym usunie uporczywe zanieczyszczenia pochodzenia ropopochodnego – pozostałości paliw, olejów, smarów. Z naszym preparatem równie skuteczne jest mycie kostki brukowej z zanieczyszczeń substancjami smolistymi. Atmocid Kostka Brukowa znacznie ułatwia i przyspiesza pozbywanie się różnego rodzaju zabrudzeń pochodzenia organicznego. Zakres skuteczności naszego koncentratu pozwoli pozbyć się uciążliwych zabrudzeń w otoczeniu hal produkcyjnych, warsztatów, garaży. Doprowadzi do porządku parkingi i podjazdy. Zapewni skuteczne mycie kostki brukowej na stacji paliw. Pozwoli bez wysiłku usunąć najcięższe zabrudzenia.

Koncentrat Atmocid Kostka Brukowa stosuje się do mycia pianowego przy użyciu opryskiwacza lub pianownicy. Czas działania wynosi 15 minut. Potem wystarczy spłukać powierzchnię wodą, aż do ustąpienia piany. Koncentrat to rozwiązanie ekonomiczne – litr standardowo wystarcza do umycia 100 metrów kwadratowych kostki brukowej. W przypadku uciążliwych plam oleju można zastosować go w stężeniu od 1:1 do 1:5 i użyć szczotki. 

 atmocid_kostka

2.3. Budynek też powinien być czysty

 

Podobnie jak otoczenie sklepu czy warsztatu, klient widzi też budynki, w których prowadzona jest działalność handlowa czy usługowa. O ile o czyszczeniu kostki brukowej na ogół się pamięta, to już z dbałością o to, jak wyglądają ściany czy dachy zabudowań, często bywa różnie – i po prostu nie najlepiej. Powierzchnie dachów, a także ścian, narażone są tymczasem na podobnego rodzaju zabrudzenia, jak powierzchnie placów. Z racji tego, że wielu pomija je przy czyszczeniu firmowego otoczenia, ściany mogą po pewnym czasie robić fatalne wrażenie. Klient, zbliżając się do nich, ma odczucie wchodzenia do budynku starego i zaniedbanego. Nie buduje to marki firmy. Klient choćby podświadomie może wybrać potem konkurencję, gdzie lepiej dbają o czystość. Czym myć elewacje, dachy czy tarasy budynków?

Osadzające się na ścianach czy dachach zabrudzenia organiczne, sadze, kurz, wszelkie przypadkowe plamy – to wszystko można i trzeba usunąć. Aby skutecznie przeprowadzić mycie elewacji, mycie dachów i tarasów, Norenco poleca koncentrat stworzony właśnie z myślą o myciu elewacji, dachów, tarasów – Husvask. Profesjonalna chemia czyszcząca to także w tym przypadku odpowiedni skład preparatu. Husvask nadaje się doskonale do czyszczenia takich rodzajów powierzchni, jakie są stosowane w przypadku ścian, dachów czy tarasów. Pozwoli na doprowadzenie do perfekcyjnej czystości nawet mocno zabrudzonych fasad budynków. Nada odczucie świeżości sidingom. Usunie brud, który osadził się na dachu. Husvask może być z powodzeniem stosowany do czyszczenia tarasów, ale także balkonów czy schodów. Pozwoli pozbyć się zarówno zabrudzeń organicznych, jak i substancji smolistych. Zanieczyszczenia, które osiadły na dachu, ścianie czy tarasie, niezależnie od pochodzenia i tego, na ile mocno związały się z powierzchnią, ustąpią dzięki mocy chemii profesjonalnej.

Z użyciem koncentratu Husvask przygotowuje się roztwór myjący o stężeniu od 1:5 do 1:20 – w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie ten roztwór wodny nanosi się na myte powierzchnie. Należy do tego celu użyć spryskiwacza lub pianownicy. Zaletą Husvask jest to, że można go z równym powodzeniem stosować na powierzchniach poziomych i pionowych. Po 15 minutach wystarczy spłukanie preparatu wodą pod ciśnieniem. Tylko w przypadku najbardziej uciążliwych zabrudzeń może wystąpić potrzeba dodatkowego użycia szczotki. Husvask pomaga bezpiecznie usunąć zabrudzenia, jakie szpecą budynki. Niezależnie od tego, czy powierzchnia elewacji pokryta jest tynkiem mineralnym, akrylowym czy silikatowym. Równie skutecznie środek działa w przypadku czyszczenia dachu pokrytego dachówkami ceramicznymi lub cementowymi, jak i wtedy, gdy zastosowano pokrycie z blachy. Zalecanym ograniczeniem jest unikanie stosowania preparatu na silnie nasłonecznione i nagrzane powierzchnie.

 husvask_5

2.4. Jak skutecznie posprzątać po remoncie?

 

Szczególną sytuacją, która też wiąże się z potrzebą przywracania porządku i czystości, jest remont czy też ogólniej roboty budowlane. Dobrze prosperująca firma, reagująca na potrzeby i oczekiwania klientów, prędzej czy później styka się z tematem rozbudowy czy przebudowy obiektów lub pomieszczeń, z których korzysta. Wszelkie roboty budowlane czy ogólniej remontowe pozostawiają po sobie specyficzny rodzaj zabrudzeń. Klient nie powinien widzieć śladów takich działań, więc te uciążliwe pozostałości też trzeba usunąć.

Profesjonalna chemia czyszcząca ma rozwiązanie również w tym przypadku. To koncentrat do mycia urządzeń budowlanych, cegły i kostki brukowej DD-100. Jest on przydatny generalnie dla utrzymania czystości w otoczeniu budynków. Ale ma też specjalne zastosowanie właśnie w zakresie usuwania zanieczyszczeń powstających podczas remontów. DD-100 marki Norenco pomoże skutecznie doczyścić powierzchnie betonowe, cegłę, ale także kostkę brukową, powierzchnie ceramiczne i metalowe. Jest niezastąpiony w branży budowlanej. Usuwa niechciane pozostałości i resztki cementu oraz zapraw mineralnych i klejów do glazury. Pozwoli pozbyć się różnego rodzaju osadów poremontowych, nalotów mineralnych i wykwitów. DD-100 nadaje się też do czyszczenia urządzeń budowlanych, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Skuteczność wobec zanieczyszczeń poremontowych – w zasadzie niespotykana w przypadku środków czyszczących dostępnych na półce w drogerii – pokazuje przewagę chemii profesjonalnej nad produktami do domowego użytku. Szczególne właściwości i skuteczność preparatu wynikają z jego receptury. Niezależnie od swej mocy, DD-100 pozostaje preparatem w 65 procentach biodegradowalnym. Przy właściwym stosowaniu nie zniszczy też powierzchni gumowych, szklanych, ceramicznych, metalowych i malowanych. Nie należy natomiast stosować tego produktu do czyszczenia przedmiotów i powierzchni z metali kolorowych, poddanych cynkowaniu lub niklowaniu.

Użytkowanie DD-100 jest łatwe. Koncentrat miesza się z wodą w stosunku 1:50 dla usuwania osadów mineralnych czy rdzawych, a w stężeniu 1:5 – do mycia zabrudzeń z betonu oraz szczególnie uciążliwych nacieków. W przypadku ekstremalnie trudnych zabrudzeń można użyć koncentratu bez rozcieńczania go wodą. Preparat w potrzebnym stężeniu nanosi się na zanieczyszczoną powierzchnię i czeka około 5 minut, po czym solidnie spłukuje wodą.

 dd-100

3. Czym wyczyścić samochód?

 

Dbałość o czystość posiadanych pojazdów ma znaczenie w przypadku różnego rodzaju działalności. Przewóz osób po prostu wymaga zatroszczenia się o czystość miejsca, w którym znajdują się przewożeni pasażerowie. Przejazd pojazdem brudnym, może nawet pełnym lepkich i nieestetycznych plam, jest w stanie skutecznie zniechęcić klienta i sprawić, że poszuka innego przewoźnika. W zakresie przewozu osób dochodzi jeszcze kwestia higieny i bezpieczeństwa sanitarnego. Nie można tych kwestii zaniedbać.

Przewóz towaru również wymaga zadbania o czystość. W przestrzeni ładunkowej mogą się znajdować różne towary. Niektóre mogą ją zabrudzić lub mogą pozostawić niechciany zapach. Załadunek i rozładunek także sprzyja brudzeniu przestrzeni ładunkowej. Ładowanie kolejnego transportu bez doprowadzenia pojazdu do porządku może rodzić obawy, że coś się zabrudzi, uszkodzi. Nie kojarzy się też z solidnością firmy.

Podobnie jest z zewnętrzną czystością pojazdów. Flota firmowa zwykle oznaczana jest firmowymi logotypami. Nie będzie wesoło, jeśli ktoś pod takim znakiem napisze palcem na warstwie kurzu: „brudas”. Dla wizerunku firmy to na pewno szkodliwe. Czystość kojarzy się z solidnością, brud – na pewno nie.

Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest profesjonalna chemia czyszcząca. Środki służące do mycia i czyszczenia samochodów różnych typów to szeroko używana chemia dla firm o różnym profilu działalności. Norenco poleca zastosowanie koncentratu Tempo, przeznaczonego do mycia samochodów osobowych, ciężarowych oraz plandek.tempo

Tempo to koncentrat pianowy o bardzo szerokim zakresie zastosowania w motoryzacji. Używając różnych stężeń koncentratu w przygotowanych roztworach wodnych, można przywrócić doskonałą czystość szeregu powierzchni i elementów zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wnętrza służące do przewozu osób często mają wykończenie tapicerskie. Tempo to odpowiednia chemia do tapicerki. Do czyszczenia tego rodzaju powierzchni należy zastosować preparat w stężeniu od 1:30 do 1:50. Aby umyć karoserię samochodu, potrzeba stężenia od 1:15 do 1:30. Przygotowany roztwór nanosi się na zabrudzoną powierzchnię przy pomocy opryskiwacza. Następnie wystarczy odczekać do 4 minut. Aktywna piana zajmie się zabrudzeniami w postaci błota, kurzu, a także plamami po smarze, oleju. Poradzi sobie też z resztkami asfaltu czy smoły. Na koniec wystarczy wszystko spłukać wodą pod ciśnieniem.

W stężeniu 1:10-1:15 preparat doskonale wyczyści plandeki osłaniające przestrzeń ładunkową. Stężenie 1:3-1:5 pozwoli nawet na skuteczne czyszczenie silników oraz na czyszczenie zabrudzeń typowych dla posadzek warsztatowych czy kostki brukowej na parkingu. Przy pomocy preparatu Tempo przywróci się czystość karoserii samochodowych (przy czym nie powinno się myć nagrzanych powierzchni lakierowanych) oraz cystern. Generalnie przyjmuje się, że stężenia rzędu 1:10-1:50 są odpowiednie do usuwania brudu w typowych sytuacjach, a stężenia 1:3-1:5 radzą sobie nawet z zabrudzeniami szczególnie uciążliwymi. Wystarczające jest mycie bezstykowe – bez potrzeby stosowania szczotek, które mogą powodować zarysowania czyszczonych powierzchni. Wystarczy zastosowanie preparatu w odpowiednim stężeniu, a następnie spłukanie powierzchni wodą pod ciśnieniem.

Istotną zaletą koncentratu Tempo są jego właściwości ochronne. Powierzchnie, na których został użyty, są dodatkowo zabezpieczone przez ponownym osadzaniem się na ich brudu. Inna jego przewaga wynika ze składu. Środek ten nie zawiera sody kaustycznej. Dzięki temu jest bezpieczny dla ludzi, biodegradowalny w 87 procentach i przede wszystkim nieszkodliwy dla szeregu rodzajów powierzchni – od lakieru i nadruków przez aluminium, miedź i powierzchnie ocynkowane po szkło, gumę i beton.

W zakresie mycia tapicerek i dywanów można także zastosować silnie odtłuszczający koncentrat Supra. To także przykład wyspecjalizowanej, a przy tym mającej szerokie zastosowanie chemii profesjonalnej. Na dłuższej liście powierzchni, które można czyścić z użyciem tego preparatu, znajdują się właśnie także różnego rodzaju wykładziny, dywany i dywaniki, tapicerki i powierzchnie tapicerowane. Tego rodzaju wyposażenie jest szczególnie często spotykane w pojazdach służących do przewozu osób. Warta uwagi jest też jeszcze jedna zaleta preparatu Supra. To środek o neutralnym zapachu. To ważne, bo zapach środków myjących może kojarzy się z czystością, ale nie każdemu klientowi przypadnie do gustu.

 supra_5

4. Czystość w sklepie i zakładzie usługowym

 

4.1. Czyste i błyszczące powierzchnie robią wrażenie

 

Wnętrze firmowego obiektu, w którym pojawiają się klienci, powinno być utrzymywane w czystości. W szczegółach sytuacja może różnić się w zależności od tego, jaka działalność jest prowadzona oraz w jaki sposób i gdzie dochodzi do kontaktu z klientem. Mimo wielkiej liczby możliwości i potrzeb w szeregu różnych pomieszczeń, wspólną troską musi wszędzie pozostawać dbałość o czystość dużych powierzchni. Klient niemal na pewno zauważy brudną podłogę – niezależnie od tego, z czego będzie ona wykonana i czym pokryta. Łatwo rzucają się w oczy także wszelkie zabrudzenia i plamy na innych dużych powierzchniach.

Szeroki zakres potrzeb i specyfika różnych rodzajów działalności może powodować potrzebę użycia różnego rodzaju profesjonalnej chemii czyszczącej. Utrzymanie czystości podłogi może się wiązać z potrzebą mycia granitu, marmuru, klinkieru, podłoża ceramicznego, a czasem po prostu mycia posadzek betonowych. Innego rodzaju zadaniem będzie czyszczenie twardej podłogi, innego – pranie dywanu czy wykładziny, którą jest pokryta. Z tej obfitości potrzeb i sytuacji wybierzmy kilka przykładów, w których czyste i zadbane powierzchnie są ważne – i osiągalne dzięki zastosowaniu chemii dla firm.

 

4.2. Czym wyczyścić podłogi?

 

Ze względu na różnego rodzaju pokrycie podłóg, możliwe jest stosowanie szeregu produktów z palety chemii profesjonalnej. Do czyszczenia dużych powierzchni, po których chodzą ludzie i na których osadzają się różnego rodzaju zabrudzenia, przeznaczony jest perfumowany koncentrat do mycia posadzek Gul Vask. Skład tego preparatu pozwala na skuteczne stosowanie go na różnego rodzaju powierzchniach podłóg. Nie ma znaczenia, czy jest to powierzchnia z materiałów naturalnych czy też jest pokryta tworzywem sztucznym. To pozwala na zastosowanie Gul Vask z równym powodzeniem w sklepie, w biurze czy w magazynie – bo w każdym z tych miejsc podłoga może być wykonana lub mieć pokrycie z różnego rodzaju materiałów. Koncentrat Gul Vask wyróżnia się świeżym i intensywnym zapachem cytrusów. W wielu przypadkach będzie to dodatkową zaletą. Zapach ten kojarzy się przyjemnie – i kojarzy się z czystością. Preparat świetnie nadaje się do codziennego stosowania – a więc także do bieżącego utrzymywania porządku. Używa się go w niewielkich stężeniach od 0,5 do 2 procent. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że Gul Vask to profesjonalna chemia czyszcząca, która daje świetny efekt za grosze.

Godna polecenia profesjonalna chemia czyszcząca do powierzchni szkliwionych to Blix. Jest to koncentrat, który stosuje się na powierzchniach wodoodpornych. Znajdzie szerokie zastosowanie w handlu i usługach, gdyż w praktyce bardzo wiele powierzchni w pomieszczeniach pokrywanych jest różnego rodzaju materiałami szkliwionymi czy polerowanymi. Blix jest też świetnym produktem do czyszczenia powierzchni z marmuru, granitu i podobnych materiałów.

Wielką zaletą koncentratu jest możliwość stosowania go w niewielkich stężeniach, a więc oszczędnie. Wystarczy 50-200ml preparatu na 10 litrów wody, gdy stosujemy mycie ręczne. Jako preparat do powierzchni szkliwionych, Blix świetnie spełnia swoje zadanie także w tym sensie, że nadaje pożądany połysk wszystkim tego rodzaju powierzchniom i nie pozostawia smug. Schnie szybko, pozostawiając przyjemny, świeży zapach. Należy jedynie pamiętać, by nie używać tego preparatu na powierzchniach zabezpieczonych polimerami, gdyż nie jest dla nich przeznaczony.

 gulv_vask

4.3. Przemysłowe mycie podłóg

 

W przypadku czyszczenia wielkich powierzchni często stosuje się mycie maszynowe. Przykładem chemii profesjonalnej, która jest do tego stosowana, jest wyżej opisany koncentrat Blix. Doskonale nadaje się on zarówno do mycia ręcznego, jak i do mycia maszynowego. Co więcej, w tym drugim przypadku jest rozwiązaniem jeszcze bardziej oszczędnym. Roztwór myjący, który się stosuje, wymaga dodania do 10 litrów wody zaledwie 20-100ml koncentratu. Przy użyciu maszyn czyszczących Blix świetnie sprawdzi się jako preparat do czyszczenia dużych powierzchni. Mogą to być rozległe podłogi w supermarketach, ogromne korytarze galerii handlowych, ale też każde duże pomieszczenie, w którym pojawia się wielu ludzi i jest dużo podłogi do umycia.

Profesjonalne maszyny czyszczące korzystają z różnych produktów z asortymentu profesjonalnej chemii czyszczącej. Norenco poleca do takich zastosowań koncentrat do urządzeń czyszczących Aqua Plus. Jest to preparat alkaliczny przydatny do różnego rodzaju maszyn myjących – do mycia ciśnieniowego. Przykładem mogą być szorowarki, przy pomocy których czyści się posadzki, ale też wykładziny i dywany. Aqua Plus usuwa skutecznie nawet silne zabrudzenia różnego pochodzenia. Doczyści brud organiczny, tłuste plamy, ślady dymu i sadzy. Co ważne, skutecznie zlikwiduje też wszelkie nieprzyjemniej zapachy. Sprawdzi się w hotelu, w restauracji, na każdej powierzchni, która nadaje się do mycia ciśnieniowego. Doskonały skład Aqua Plus gwarantuje temu preparatowi bardzo wysoką skuteczność bez potrzeby używania dużych ilości koncentratu. Wystarczy stężenie rzędu 1:500-1:1000, by roztwór o temperaturze 30-80 stopni Celsjusza nie pozostawił szans żadnym zabrudzeniom.

 aqua_plus

5. Dezynfekcja to bezpieczeństwo

 

5.1. Czym dezynfekować powierzchnie?

 

Dezynfekcja powierzchni jest ważna wszędzie tam, gdzie pojawia się wielu różnych ludzi – więc mogą się gromadzić i przenosić różnego rodzaju niebezpieczne patogeny. Szczególnie ważne jest stosowanie środków dezynfekujących tam, gdzie prowadzi się sprzedaż artykułów spożywczych lub świadczy usługi, które wymagają podwyższonego standardu higieny. Chodzi tu rzecz jasna o gastronomię, ale i o miejsca świadczenia usług medycznych, a także zakłady kosmetyczne, fryzjerskie i szereg innych miejsc. W wielu przypadkach kwestia czystości jest tam wówczas opisywana stosownymi przepisami.

Produktem z zakresu profesjonalnej chemii czyszczącej, stosowanym do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością, jest Akti-Max. Preparat jest przygotowany na bazie etanolu, działa więc bakteriobójczo i grzybobójczo. Zapewnia higieniczną czystość powierzchni, na których zostanie zastosowany. Można go używać na szkle, ceramice, stali, aluminium, także na plastiku, drewnie i podobnych materiałach. To daje szerokie możliwości użycia go w różnych zakładach handlowych i usługowych.

Korzystanie z Akti-Max jest bardzo łatwe. Wystarczy użyć do tego spryskiwacza, przy pomocy którego nanosi się preparat na czyszczone i dezynfekowane powierzchnie. Nie ma potrzeby wycierania ani spłukiwania preparatu. Wystarczające jest pozostawienie go do wyschnięcia.

akti-max

Przykładem środka czystości przeznaczonego do dezynfekcji jest też Sanicid Koncentrat. To chemia dla firm szerokiego zastosowania, uzupełniająca możliwości preparatu Akti-Max. Jest preparatem alkalicznym – a więc nie na bazie etanolu – który również jest odpowiedni do stosowania w gastronomii, handlu i przemyśle spożywczym. Czyli wszędzie tam, gdzie czyszczone powierzchnie mają kontakt z żywnością. Przy pomocy produktu Sanicid Koncentrat można czyścić wyposażenie różnego typu, narzędzia, ale także większe powierzchnie. Środek ten usunie zabrudzenia organiczne, mineralne, a do tego nada czyszczonym powierzchniom połysk. Sprawdza się do mycia płytek ceramicznych, powierzchni emaliowanych, stali nierdzewnej. Przyda się więc w szerokim zakresie do doprowadzania do nieskazitelnej czystości wielu elementów wyposażenia obiektów handlowych i usługowych. Zastosowany w odpowiednich stężeniach, Sanicid Koncentrat jest bezpieczny dla powierzchni wykonanych z aluminium, mosiądzu, cynku i stopów metali kolorowych. Po przeprowadzeniu dezynfekcji te powierzchnie, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością, należy spłukać wodą.

 sanicid_koncentrat

5.2. Dezynfekcja rąk

 

W handlu i usługach ważne jest nie tylko dezynfekowanie powierzchni, ale także rąk. Z zasady dotyczy to nie klientów, a pracowników – co oczywiście nie odbiera wagi potrzebie dbania o higienę także w tym zakresie. Czyste ręce są oczywiście konieczne wszędzie tam, gdzie może dochodzić do ich kontaktu z żywnością. To samo dotyczy takich rodzajów działalności, gdzie pracownik ma kontakt z ciałem klienta (z reguły wielu różnych klientów). Nie można sobie pozwolić na przenoszenie drobnoustrojów w żadnym za takich przypadków.

Dla zaspokojenia wyżej zarysowanych potrzeb Norenco oferuje alkoholowy preparat do higienicznej dezynfekcji rąk Hand Desinfeksjon. Nie jest to środek zastępujący mydło. W tym zakresie polecamy nasze mydło bakteriobójcze Hygi Safe. Preparat Hand Desinfeksjon stosuje się na już umyte ręce. Co najważniejsze, skuteczność działania bakteriobójczego Hand Desinfeksjon to aż 99,99 procent. Do tego środek z dużą skutecznością działa też grzybobójczo i niszczy wirusy. Jest polecany do stosowania w każdej sytuacji, gdy wysoka skuteczność jest niezbędna, a normy higieniczne są wyśrubowane.

hygi-safe

Jeżeli ktoś obawia się, że środek do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu może szkodzić skórze – to w przypadku Hand Desinfeksjon może o tych obawach zapomnieć. To atut chemii profesjonalnej. Skoro przewidziane jest stosowanie środka właśnie do dezynfekcji skóry, naturalną procedurą jest jego badanie pod kątem dermatologicznym. Potwierdzone jest, że przy wysokiej skuteczności w charakterze środka dezynfekującego Hand Desinfeksjon pozostaje delikatny dla skóry rąk i nie powoduje jej wysuszania. Użycie jest proste. Preparat rozprowadza się równomiernie na powierzchni dłoni, na palcach, pomiędzy palcami. Potem pozostaje poczekać, aż wyschnie – nie ma potrzeby spłukiwania go.

 hand_desinfeksjion

5.3. Czysty sprzęt elektroniczny

 

W dzisiejszej działalności gospodarczej szeroko stosuje się sprzęt elektroniczny. W handlu i usługach z częścią tego sprzętu mają bezpośredni kontakt także klienci. Mogą to być czytniki kart płatniczych z klawiaturą, której dotyka niezliczona liczba osób – i która po prostu wymaga regularnego dezynfekowania. Mogą to być także wszelkie ekrany dotykowe, których dziś nie brakuje na przykład w marketach. Wiele różnorodnych działalności usługowych czy handlowych wymaga kontaktu klientów ze sprzętem elektronicznym. Dodatkowo wskazane jest pozbywanie się patogenów drogą dezynfekcji także z towarów, które umieszczane są na wystawach – z intencją umożliwienia dotykania ich przez każdego potencjalnego klienta.

Do prowadzenia bieżącego odkażania urządzeń elektronicznych najlepiej nadaje się spray do dezynfekcji sprzętu elektronicznego Akti-Max Elektronika. Jest to środek na bazie alkoholu, co daje gwarancję usunięcia blisko stu procent niebezpiecznych patogenów, mogących się znajdować na czyszczonych powierzchniach. Zakres zastosowania w obrębie urządzeń elektronicznych jest całkiem szeroki. Akti-Max Elektronika jest środkiem odpowiednim do dezynfekowania monitorów i wyświetlaczy komputerów, telefonów i tabletów. Sprawdzi się do dezynfekcji klawiatur i myszek komputerowych, a także innych urządzeń, które mogą być obsługiwane przez większą liczbę osób – jak kopiarki, drukarki, elektroniczne kioski i interfejsy czy piloty do urządzeń elektronicznych. Można go używać także do dezynfekowania kuchenek mikrofalowych, lodówek itp. To profesjonalna chemia czyszcząca o wysokiej skuteczności, która przyda się w każdym sklepie, zakładzie usługowym, biurze, a także w pomieszczeniach socjalnych w wielu zakładach. Akti-Max Elektronika jest dostępny w postaci wygodnego spryskiwacza o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu może być stale pod ręką.

Używanie jest bardzo proste. Spryskuje się preparatem powierzchnię przeznaczoną do dezynfekcji. Następnie wystarczy chwilę odczekać i ewentualnie zetrzeć nadmiar środka suchą, miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym. Spłukiwanie nie jest konieczne. Ze względu na zawartość alkoholu, należy preparat chronić przed ogniem, gorącymi powierzchniami – jest to po prostu ciecz łatwopalna.

 

6. Jak uzyskać przejrzyste szkło i błyszczące elementy metalowe?

 

6.1. Czyste i przejrzyste szyby bez smug

 

W handlu i usługach powierzchnie szklane wymagające regularnego czyszczenia to nie tylko szyby okiene. W przypadku wielu profili działalności handlowej towary prezentowane są nie bezpośrednio, a w gablotach, szafkach, lodówkach – czyli po prostu za szkłem. Klient musi mieć możliwość dokładnego obejrzenia produktów także bez potrzeby ich wyjmowania z tych miejsc, w których są przechowywane. Obowiązkowo szyba, przez którą produkt można zobaczyć, musi być idealnie czysta i przejrzysta. Nie da się uniknąć sytuacji, w której będą się na niej pojawiać choćby odciski palców, pozostawione przez przypadek przez klientów. Takie i inne zabrudzenia trzeba regularnie i zarazem skutecznie usuwać. Szkło, za którym coś jest wystawiane, musi lśnić z daleka, a z bliska – musi być tak przejrzyste, jakby go w ogóle nie było.

Podobnie wysokie wymagania dotyczą luster, które udostępnia się klientom zarówno w handlu jak i działalności usługowej. Choćby po to, aby potencjalni nabywcy mogli się przekonać, czy dobrze wyglądają w ubraniach, które zamierzają kupić. Albo po to, by w zakładzie fryzjerskim klient mógł łatwo ocenić swój wygląd.

W Norenco polecamy do utrzymania czystości szyb i luster preparat Glinz. Oferujemy go zarówno w postaci wygodnych pojemników ze spryskiwaczem do natychmiastowego użycia, jak i w ekonomicznych pojemnikach o większej objętości. Glinz nada doskonałą przejrzystość i połysk wszelkim powierzchniom szklanym, a więc zarówno szybom okiennym w lokalu firmy, jak i wszelkim oknom wystawowym, gablotom szklanym, lodówkom i lustrom. Nada się zresztą również do przeczyszczenia i nabłyszczenia innych powierzchni błyszczących – choćby mebli o wysokim połysku, elementów ze stali nierdzewnej czy powierzchni z PCV. Ponieważ jest to profesjonalna chemia czyszcząca, w zasadzie gwarantowany jest świetny efekt czyszczenia i nabłyszczania powierzchni. Co ważne, po zastosowaniu preparat nie pozostawia żadnych smug, które mogłyby ograniczyć przejrzystość szkła nie gorzej niż zwykłe zabrudzenia.

 

6.2. Nabłyszczanie stali nierdzewnej

 

Choć Glinz sprawdzi się także do nadawania połysku stali nierdzewnej, do mycia i nabłyszczania powierzchni wykonanych z tego rodzaju materiału szczególnie polecamy preparat Blankest 80. Jego specjalna formuła sprawia, że jest rozwiązaniem idealnym tam, gdzie liczy się nie tylko wysoki połysk, ale i możliwość kontaktu czyszczonych powierzchni z żywnością.

Używanie preparatu Blankest 80 jest banalnie łatwe. Po prostu spryskuje się powierzchnię przedmiotu ze stali nierdzewnej, a następnie przeciera ją czystą szmatką. Powstaje delikatna powłoka, która nadaje wysoki połysk i chroni powierzchnię metalu przed przyleganiem nowych zabrudzeń.

 blankest_80

7. Norenco to bogaty wybór profesjonalnej chemii czyszczącej

 

Istnieje wiele profili prowadzonej działalności handlowej i usługowej. Dlatego nie sposób wskazać wszystkie rozliczne sytuacje, w których potrzebne jest używanie środków czystości. Warto pamiętać, że profesjonalna chemia czyszcząca Norenco to bogaty asortyment produktów o szerokich możliwościach zastosowania. Są to preparaty znacznie skuteczniejsze i bardziej opłacalne do stosowania jako chemia dla firm niż produkty, które sprzedaje się w zwykłych drogeriach i z przeznaczeniem do użytku domowego. Warto zapoznać się z całą ofertą chemii dla profesjonalistów marki Norenco. Nasze produkty pozwolą na skuteczne wyczyszczenie każdego rodzaju powierzchni zgodnie z potrzebami różnego rodzaju działalności handlowej i usługowej.