NORENCO POLSKA ®

Moje konto

Porządki ciężkiego kalibru - sprzątanie po pracach remontowych

 

Remont zakończony, kierownik budowy zadowolony, można odtrąbić sukces? Niekoniecznie, zanim dane nam będzie cieszyć się odświeżoną przestrzenią, czekają nas porządki. A ze sprzątaniem po remoncie skutecznie poradzi sobie jedynie profesjonalna chemia czyszcząca.

 

Zabrudzone tynkiem, cementem i gipsem urządzenia budowlane, resztki substancji na cegłach, plamy na kostce brukowej, wykwity na betonie… Ten widok zna każdy, kto przetrwał gruntowny remont. Odpowiedź na utrapienia związane ze sprzątaniem po pracach budowlanych jest prosta i brzmi: DD-100.

 

Chemia dla profesjonalistów łagodna dla planety

 

Niepozorna nazwa kryje w sobie środek o działaniu tak skutecznym, że bez problemu radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z cementu, klejów do glazury i wszelkiej maści osadów poremontowych. DD-100 doskonale czyści także wykwity oraz osady mineralne, nie niszcząc przy tym powierzchni, która w kontaktach z chemią profesjonalną nie zawsze jest bezpieczna. Z pomocą DD-100 bez problemu można więc czyścić gumę, szkło, powierzchnie malowane, ceramiczne czy metalowe. Wyjątkiem są tutaj metale niklowane, cynkowane i kolorowe, które mogą wejść z płynem w niepożądaną reakcję.

Co ważne, nasz DD-100 w przeważającym stopniu ulega biodegradacji. To oznacza, że mimo potężnej siły działania, pozostaje łagodny dla środowiska. Jest to zresztą w Norenco priorytet – niezmiennie pracujemy nad tym, aby nasze produkty były neutralne dla planety. Stopień biodegradacji DD-100 sięga aż 65%, inne nasze produkty są biodegradowalne w nawet ponad 80%.

 

Czysty sprzęt, dłuższa żywotność


Remont oznacza również zużycie sprzętów i urządzeń budowlanych. Aby te służyły jak najdłużej, warto zadbać o nie po zakończeniu prac. I choć nie istnieje jedna uniwersalna zasada co do częstotliwości ich czyszczenia, warto po prostu kierować się rozsądkiem. Sprzęt budowlany nie jest tani, zwłaszcza ten z wyższej półki, a skoro resztki cementu czy zastygły klej do glazury mogą mieć znaczący wpływ na jego działanie, trzeba je po prostu regularnie usuwać. Warto wówczas wybrać środek na skoncentrowany i skuteczny, taki, który w zależności od stopnia zabrudzeń, poradzi sobie z nimi, nie niszcząc jednocześnie powierzchni.

 

Dlaczego wybrać profesjonalną chemię czyszczącą?

 

Chemia dla profesjonalistów jest skuteczniejsza od drogeryjnej czy tej, oferowanej przez markety, ponieważ zawiera więcej substancji czynnych. To oznacza, że jej działanie jest silniejsze, a często stosowana chemii profesjonalnej skoncentrowana formuła ma wpływ na wydajność produktu.

Tak też działa DD-100, który jako koncentrat jest bardzo skuteczny również w postaci roztworu, co sprawia, że wystarcza na naprawdę długo. W zależności od stężenia, płyn poradzi sobie świetnie z różnymi zabrudzeniami po pracach remontowych. Na przykład w przypadku resztek betonu czy kleju, dobrze użyć roztworu w proporcji 1:5, natomiast do usunięcia rdzawych nalotów czy osadów mineralnych wystarczy roztwór 1:50. Bardzo silne zabrudzenia pomoże usunąć koncentrat, naniesiony na kilka minut na czyszczoną powierzchnię i obficie spłukany wodą.

Dowiedz się więcej o DD-100: https://norenco.pl/103,koncentrat-do-mycia-urzadzen-budowlanych-cegly-kostki-brukowej-dd-100-1l.html

blog_02_02.jpg