NORENCO POLSKA ®

Moje konto

JAK DOCZYŚCIĆ FUGI?

W sieci nie brakuje porad o miksturach z sody czy octu, mających ponoć skutecznie czyścić nawet trudno dostępne miejsca. Zamiast zamieszania w kuchennych szafkach, radzimy postawić na profesjonalną chemię czyszczącą, która w bezpieczny sposób zapewni czystość i higienę.

 

O ile regularnie przemywane płytki w kuchni czy łazience dają się dość łatwo doczyścić za pomocą drogeryjnych środków do sprzątania, o tyle sama myśl o szorowaniu fug może przyprawić o zawrót głowy. Przede wszystkim dlatego, że struktura fugi wydaje się wymagać szorowania, by odzyskać świeżość. To szorowanie nie zawsze bywa jednak najlepszym pomysłem, zwłaszcza w przypadku starszej ceramiki może doprowadzić do uszkodzeń. Nie polecamy go także przy terakocie, niektóre środki mogą bowiem sprawić, że płytki pokryją się jasnym nalotem.

 

W takich sytuacjach najlepiej postawić na środki do sprzątania, które wybierają profesjonaliści. Chemia dla firm sprzątających musi przejść szereg testów, a jej zastosowanie wiąże się z dbałością o efektywność i bezpieczeństwo. Chemię dla profesjonalistów produkuje od lat Norenco, a środek do czyszczenia osadów mineralnych Fug Rens zdążył zdobyć zaufanie specjalistów z branży w Norwegii i w Polsce. Co ważne, płyn świetnie działa bez szorowania – wystarczy zostawić go na kilka minut na zabrudzonej powierzchni, później przetrzeć ją gąbką lub szczotką i zmyć wodą. Bez problemu radzi sobie z usuwaniem kamienia i osadów mineralnych nie tylko w fugach, ale także w kabinach prysznicowych czy z baterii łazienkowych. Jest przyjazny dla środowiska, więc nie ma mowy o toksycznych osadach.

blog_02_10.jpg