NORENCO POLSKA ®

Moje konto

Profesjonalna chemia dla firm sprzątających

1. Profesjonalna chemia do sprzątania i czyszczenia

 

1.1. Chemia dla firm sprzątających

 

Prowadzenie działalności, której istotą jest realizacja zleceń w zakresie sprzątania i czyszczenia, wymaga stosowania profesjonalnej chemii. Tylko taka chemia dla firm jest wystarczająco skuteczna i jednocześnie ekonomicznie opłacalna. Preparaty do domowego użytku z zasady tych podstawowych kryteriów nie spełniają. Sprzątanie i czyszczenie wykonywane dla klienta wymaga perfekcyjnego wykonania usługi w możliwie konkurencyjnej cenie, gdyż tylko to daje podstawy do nawiązania trwałej współpracy i otwiera drogę do realizacji kolejnych zleceń. W praktyce zakres zadań powierzanych firmie sprzątającej może się różnić. Przy czym niejednokrotnie oczekuje się doprowadzenia do porządku obiektów lub powierzchni, których czyszczenie jest po prostu trudne – jest wyzwaniem, z którym na przykład klient nie jest w stanie poradzić sobie we własnym zakresie. Tu pomaga zarówno doświadczenie firmy sprzątającej, ale też zastosowane urządzenia myjące i profesjonalna chemia czyszcząca. Dlatego profesjonalna chemia dla firm sprzątających to ważny obszar działalności producentów środków czystości. Oferta chemii dla firm jest więc bogata i po prostu warto ją znać, by stosować najlepsze i najbardziej opłacalne produkty.

 

1.2. Profesjonalna chemia czyszcząca

 

Marka Norenco oferuje profesjonalną chemię czyszczącą do wielu zastosowań. Ważne miejsce w palecie produktów z naszym znaczkiem firmowym zajmuje chemia dla firm sprzątających. To produkty przeznaczone zarówno do urządzeń myjących, środki do myjek automatycznych, jak i preparaty, które mogą być stosowane do czyszczenia ręcznego. Chemia profesjonalna Norenco to cały wachlarz środków do mycia różnorodnych typów powierzchni, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. To produkty przydatne do profesjonalnego czyszczenia różnego rodzaju wyposażenia ruchomego. Nasza chemia dla profesjonalistów sprawdzi się do sprzątania pomieszczeń w domu, w firmie, a także do przywrócenia czystości otoczenia czy różnych powierzchni budynków. Na szczególną uwagę zasługuje skuteczność i ekonomiczność preparatów Norenco. Wielu z nich używa się w niewielkich stężeniach, przy jednoczesnym zachowaniu gwarancji wysokiej skuteczności sprzątania i czyszczenia. Naszym atutem jest właśnie oferta ściśle dopasowana do potrzeb profesjonalistów.

 

2. Profesjonalne sprzątanie codzienne

 

W zakresie działalności profesjonalnych firm sprzątających mieści się niemal w każdym przypadku usługa regularnie wykonywanego sprzątania – codziennego lub w określonych odstępach czasu. Może być ona realizowana dla zleceniodawców potrzebujących pomocy w utrzymaniu prywatnego domu czy mieszkania. Może być też usługą świadczoną dla firm, które pragną skupić się na swej podstawowej działalności, a potrzebę utrzymania czystości w swych lokalach powierzyć profesjonalistom. W większości przypadków usługa tego rodzaju wymaga użycia odpowiedniej profesjonalnej chemii czyszczącej do powierzchni, sprzętów i specyficznego wyposażenia domu czy lokalu firmowego. Spotkamy się tu więc z myciem podłóg z różnego rodzaju materiałów, w tym zarówno przy pomocy urządzeń myjących, jak i ręcznie. W ramach sprzątania mieszkania czy lokalu firmy standardowo mieści się też czyszczenie łazienek – z ich charakterystycznym wyposażeniem. Zlecenie takie może, ale najczęściej nie wiąże się z potrzebą usuwania uciążliwych zabrudzeń. Wymaga za to podejścia wszechstronnego. Chemia dla firm sprzątających musi też gwarantować możliwie niskie wydatki ponoszone w związku z realizacją zlecenia oraz działać w sposób efektywny, aby realizacja zlecenia zajmowała możliwe najmniej czasu.

 

2.1. Czyszczenie powierzchni w domu

 

Czyszczenie powierzchni w domu czy lokalu firmowym to w pierwszej kolejności sprzątanie podłóg. Zarówno w domu, jak i w firmie, spotyka się bardzo różnorodne rodzaje ich powierzchni. Chemia profesjonalna musi więc poradzić sobie z myciem posadzek tak samo, jak z myciem podłóg lakierowanych. W wieku wypadkach potrzebna będzie też chemia do dywanów i wykładzin. W hurtowni chemicznej Norenco znajdują się wszystkie środki czystości, jakie są potrzebne do codziennego sprzątania domu czy lokalu firmowego przez specjalistów z firmy sprzątającej.

 

2.2. Mycie podłóg z różnych materiałów

 

Do mycia i pielęgnacji podłóg drewnianych najlepiej sprawdzi się ekskluzywny preparat do ich pielęgnacji Veg Oil. To produkt o starannie dopracowanej, norweskiej formule. Wyróżnia go naturalny skład. Veg Oil doskonale czyści i pielęgnuje różnego rodzaju powierzchnie drewniane. Można zatem z powodzeniem i bezpiecznie używać go do czyszczenia tak często i chętnie dziś stosowanych paneli podłogowych. Równie świetnie nadaje się do czyszczenia parkietów i podłóg z desek. Formuła Veg Oil pozwala na skuteczne stosowanie go do czyszczenia podłóg olejowanych i woskowanych. Preparat jest łagodny i bezpieczny, przy tym jego skład gwarantuje pielęgnację drewna po każdym myciu, do którego został użyty. Do tego środek ten wykazuje działanie antystatyczne, które ogranicza przyciąganie do zabezpieczonej nim powierzchni drobin różnych pyłów lotnych. To profesjonalna chemia czyszcząca idealna do codziennych porządków, a więc doskonale wpisująca się w potrzeby firmy sprzątającej. W praktyce używa się roztworu Veg Oil o stężeniu 1 procent – czyli na przykład w ilości 100ml preparatu na 10 litrów wody. Do mycia najlepsze jest stosowanie płaskiego mopa.

veg_oil_5l[1].jpg 

Podłogi szkliwione i wodoodporne powinny być czyszczone przy użyciu koncentratu Blix. To przykład profesjonalnej chemii czyszczącej odpowiedniej do szeregu różnych materiałów, z których mogą być wykonane tego rodzaju podłogi. Blix sprawdzi się więc do mycia granitu, marmuru, tak samo do mycia gresu szkliwionego i polerowanego. Nie należy go jednak używać na powierzchniach zabezpieczonych polimerami. Cechą szczególną chemii dla profesjonalistów jest właśnie to, że jest dopasowana do konkretnych zastosowań i w nich sprawdza się znacznie lepiej niż środki do podręcznego użytku domowego – zwykle przeznaczone do wszystkiego naraz i dlatego mniej skuteczne. Atutem preparatu Blix jest możliwość jego oszczędnego stosowania. Jest koncentratem, który wymaga – w przypadku mycia maszynowego – użycia zaledwie 20-200ml preparatu na 10 litrów wody. Gdy specyfika zlecenia wyklucza mycie przemysłowe, z użyciem urządzeń myjących – a w przypadku sprzątania codziennego to jak najbardziej możliwe – Blix nie straci nic ze swojej przydatności, gdyż może być stosowany do mycia ręcznego. Przy czym w tym wypadku zaleca się używanie go w stężeniu 50-200ml na 10 litrów wody. Na umytych powierzchniach preparat pozostawia oczekiwany połysk i gwarantuje brak smug. Ma też świeży zapach, dzięki czemu pomieszczenie, w którym go użyto, nie tylko wygląda czysto, ale też pachnie czystością. Klienci bez wątpienia to docenią.

blix_2[1][1].jpg 

2.3. Mycie połączone z dezynfekcją powierzchni

 

Klienci mogą wymagać od firmy sprzątającej nie tylko dokładnego wyczyszczenia pomieszczeń, ale także eliminacji potencjalnych zagrożeń mikrobiologicznych. W sprzątaniu codziennym może to wynikać ze specyficznych potrzeb lokatorów lub ze szczególnego przeznaczenia pomieszczeń firmy. Dezynfekcja jest też po prostu wskazana w pomieszczeniach bardziej narażonych na tego rodzaju zanieczyszczenia i tam, gdzie wyższy standard sanitarny powinien być normą. Chodzi o kuchnie oraz łazienki.

Oferta chemii profesjonalnej Norenco obejmuje preparaty do skutecznej dezynfekcji. Koncentrat pianowy Sanicid służy do mycia i dezynfekcji powierzchni, w tym także tych z płytek ceramicznych – czyli takich, jakie spotyka się powszechnie w domach w kuchni czy łazience. Skuteczność wynika stąd, że preparat ten usuwa wszelkie zanieczyszczenia organiczne, a tym samym eliminuje drobnoustroje i ogranicza możliwość ich rozwoju na czyszczonych powierzchniach. Sanicid ma właściwości nabłyszczające, co też jest zwykle mile widziane w przypadku czyszczenia płytek ceramicznych. Preparat jest bezpieczny, przy czym – jak każdy środek biobójczy – wymaga stosowania zaleconych stężeń i typowych dla takich preparatów środków ostrożności. Wyczyszczone powierzchnie powinny być spłukane wodą, zwłaszcza jeśli mają mieć kontakt z żywnością (co jest możliwe w kuchni). Dla firmy sprzątającej, która realizuje zlecenie w domu klienta, będzie mieć znaczenie także to, że Sanicid świetnie nabłyszcza elementy ze stali nierdzewnej i chromowanej, a przy tym w zalecanych stężeniach jest bezpieczny dla aluminium, mosiądzu, cynku oraz stopów metali kolorowych.

sanicid_koncentrat_5l[1].jpg

 

2.4. Mycie i impregnacja powierzchni

 

Każdy człowiek jest wzrokowcem, dlatego dla satysfakcji klienta potrzebne jest nie tylko dokładne wyczyszczenie powierzchni, ale także zapewnienie im pięknego połysku. Klient doceni też subiektywne odczucie czystości i zabezpieczenie powierzchni przeznaczonymi do tego preparatami. W przypadku realizacji zleceń z zakresu sprzątania codziennego szczególnie warto sięgać po preparat Reflex. Jest on znakomitym rozwiązaniem do zastosowania, gdy w ramach realizowanej usługi sprzątania prowadzi się impregnację powierzchni drewnianych, lakierowanych oraz winylowych. Środek jest łatwy w użyciu i w zasadzie powinien być stosowany standardowo podczas sprzątania. Ma właściwości zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Nadaje powierzchniom, na których zostaje użyty, piękny połysk, który na pewno zostanie dostrzeżony przez klienta. Reflex zapewnia odczucie gładkości powierzchni, a jednocześnie sprawia, że powierzchnia taka nie jest śliska – bo preparat ma właściwości antypoślizgowe. Powierzchnię zabezpieczoną środkiem Reflex można polerować także maszynowo. Preparat zapewnia długotrwałą ochronę i ma zdolność zabezpieczania materiałów, z których wykonano na przykład podłogę. Doskonale nadaje się do zabezpieczania miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenia powierzchni. Z charakterystyki preparatu Reflex wynika, że jest on właściwy do impregnowania powierzchni i zapewniania wodoodporności. Dodatkową zaletą jest bezwonność preparatu. To istotne, gdyż niskiej jakości środki chemiczne stosowane do podobnych zadań niejednokrotnie pozostawiają zapach, jaki może nie być akceptowalny dla klienta, który chce oczywiście bez podobnych uciążliwości korzystać ze swojego lokalu.

 reflex_5l[1].jpg

2.5. Szkło na wysoki połysk

 

Zlecając sprzątanie codzienne, klient oczekuje z pewnością także doprowadzenia do czystości i wysokiej estetyki wszelkich szklanych elementów wyposażenia pomieszczeń. W tym zakresie możemy polecić sięganie po preparat Glinz. Dostępny jest zarówno w niewielkich, poręcznych pojemnikach ze spryskiwaczem, jak i w odpowiednich z punktu widzenia firm sprzątających opakowaniach 5-litrowych, a więc ekonomicznych. Glinz perfekcyjnie czyści różnego rodzaju powierzchnie szklane. Może być stosowany do mycia luster, szyb, ale także mebli o wysokim połysku, ram okiennych z PCV i szeregu innych powierzchni błyszczących, w tym także ze stali nierdzewnej. Co oczywiste, zastosowany zgodnie z przeznaczeniem nie pozostawia smug. Jest też produktem wygodnym w tym zakresie, że jest gotowy do użycia – nie wymaga dodatkowego rozcieńczania.

 glinz05[1].jpg

Nadanie połysku czyszczonym elementom szklanym zapewni również Norenco Universal. To koncentrat o wszechstronnym zastosowaniu, świetnie nadający się także do czyszczenia wszelkich powierzchni szklanych. Doskonale usuwa kurz i wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, przy tym, jako koncentrat, jest środkiem niesłychanie wydajnym. Oszczędność zużycia profesjonalnej chemii wiąże się, co oczywiste, z oszczędnością dla firmy sprzątającej. Norenco Universal zapewni doskonałe rezultaty niezależnie od tego, do jakiej metody mycia zostanie użyty.

 norenco_universal_1l[2].jpg

2.6. Profesjonalna chemia do łazienki

 

W przypadku czyszczenia łazienki, nawet w zakresie sprzątania codziennego, szczególnej uwagi wymaga jej specyficzne wyposażenie. Przedstawiliśmy już wyżej środki do mycia i dezynfekcji powierzchni, które w łazience sprawdzą się tak samo, jak w innych pomieszczeniach w domu. W łazience dodatkowo obsługi wymagają też urządzenia sanitarne. W zakres sprzątania nie wchodzi usuwanie awarii, ale dla zapewnienia czystości przydatne jest bieżące poprawianie drożności instalacji. W łazience w naturalny sposób odpływy mogą mieć ograniczoną drożność z powodu gromadzenia się osadów z domowych środków czystości czy też włosów. Do takiej niezbędnej konserwacji przyda się preparat Mudin. Jest to silny środek, który jest w stanie przywrócić drożność nawet wtedy, gdy odpływ w łazience zupełnie zostanie zatkany. To profesjonalna chemia do udrażniania rur i instalacji hydraulicznych. Jej stosowanie pomoże zapobiegać przykrym niespodziankom w łazience. Unikalna receptura doskonale radzi sobie z osadami, z tłuszczami, włosami, pozostałościami mydeł i środków piorących, a także z wszelkim szlamem. Środek dociera we wszelkie zakamarki instalacji i oczyszcza ją. To zapewnia poprawę drożności, a tym samym redukuje ryzyko, że ta drożność zostanie nagle utracona – na przykład niedługo po realizacji usługi sprzątania pomieszczeń. Innymi słowy: firma zabezpiecza się przed takim przypadkiem, a klient z pewnością doceni, że zadbano też o podstawową drożność instalacji. Z preparatem Mudin to zresztą bardzo łatwe.

 mudin_5l[2][1].jpg

2.7. Mycie kuchni to czasem usuwanie opornego tłuszczu

 

Nawet w ramach sprzątania codziennego może zachodzić potrzeba pozbycia się w kuchni klienta uciążliwego osadu w postaci tłuszczu, który przywarł do różnych powierzchni. To sytuacja całkiem typowa, bo podczas przyrządzania domowych posiłków nietrudno o zabrudzenie kuchni tłuszczem. Czasem też coś wykipi i przywiera mocno. Klient oczywiście chciałby, aby w ramach sprzątania tego rodzaju codzienne zabrudzenia zostały usunięte.

Wśród szeregu preparatów, które Norenco oferuje do czyszczenia przedmiotów i powierzchni stosowanych w gastronomii, w opisanym zastosowaniu sprawdzi się Softex. Jest to preparat uniwersalny, jednocześnie wywodzący się z palety profesjonalnej chemii czyszczącej. Służy do mycia wszystkich powierzchni i sprzętów zmywalnych wodą. Skutecznie radzi sobie także z usuwaniem zabrudzeń pochodzących z tłuszczu zwierzęcego, tłuszczu roślinnego czy protein. Właśnie tego rodzaju zanieczyszczenia są dość typowe w domowej kuchni i nieraz są trudne do usunięcia przy pomocy środków z drogerii. Profesjonalna chemia dla firm sprzątających okazuje się tu zdecydowanie bardziej skuteczna. Warto też dodać, że preparat ten posiada świadectwo jakości zdrowotnej PZH i jest bezpieczny. Wystarczy powierzchnie, które mogą mieć potem kontakt z żywnością, po czyszczeniu spłukać wodą.

softex_forte_5l[1].jpg

Specyficznym przypadkiem jest czyszczenie piekarników. Wnętrza tych urządzeń z łatwością ulegają zabrudzeniom tłuszczami, które podczas obróbki termicznej przypalają się, przywierają do powierzchni i w warunkach domowych czy przy zastosowaniu chemii z drogerii bywają wręcz niemożliwe do usunięcia. Chemia profesjonalna radzi sobie z tym problemem koncertowo. Preparat Activ Gel znajduje zastosowanie nawet w zakładach gastronomicznych, więc z usuwaniem zabrudzeń w domowej kuchni radzi sobie bez trudu. Aktywny żel po prostu rozprowadza się gąbką, kuchennym zmywakiem lub ściereczką bezpośrednio na rozgrzanej (od 60 do 150 stopni) powierzchni piekarnika. Następnie wystarczy poczekać od 2 do 10 minut i umyć piekarnik wodą. Nie potrzeba żadnego szorowania, więc nie dochodzi do zarysowań powierzchni, a i cała procedura nie wymaga wkładania wysiłku. Preparat jest przy tym bezwonny, bezpieczny, do tego zostawia na powierzchni połysk. Przypalenia, zapieczenia, odymienia, sadza – to wszystko znika zupełnie.

 aktiv-gel-5l[1].jpg

Innym przykładem preparatu służącego do rozwiązywania problemów z czystością właśnie w kuchni jest płyn Spray & Tork Kuchnia. Preparat działa bez konieczności szorowania – to znaczy wystarczy zabrudzoną powierzchnię spryskać, poczekać 5 minut, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką. Środek ten, podobnie jak Activ Gel, sprawdza się przy czyszczeniu silnie zatłuszczonych i przypalonych powierzchni. Usunie pozostałości potraw, które wydostały się poza naczynia podczas pieczenia, smażenia czy gotowania. Spray & Tork KUCHNIA pozwoli umyć także kuchenny okap i ruszt. Nadaje się również do mycia brudnych, zatłuszczonych patelni i rondli – pasuje do naczyń emaliowanych, ceramicznych i żaroodpornych.

 spray_&_tork_kuchnia.jpg

3. Czyszczenie dużych powierzchni

 

Z profesjonalnych usług firm sprzątających korzystają nie tylko właściciele mieszkań czy użytkownicy lokali biurowych. Wiele firm czy instytucji nie organizuje sprzątania we własnym zakresie. Przede wszystkim wymagałoby to posiadania specjalnych pracowników, zapewniania im sprzętu i chemii czyszczącej. A jednocześnie mogłoby nie zapewniać realizacji tych zadań na odpowiednim, profesjonalnym poziomie. Wyspecjalizowane firmy sprzątające korzystają z profesjonalnej chemii czyszczącej, mają wykwalifikowaną kadrę i odpowiednie doświadczenie. Czyszczenie może mieć charakter specjalistyczny, związany ze specyfiką działalności klienta zlecającego taką usługę. Natomiast niejednokrotnie cechą wspólną tego rodzaju zadań jest potrzeba doprowadzania do porządku dużych powierzchni różnego rodzaju. To zadanie to jedna ze specjalności firm sprzątających – i, jak inne, wymaga użycia odpowiedniego zestawu środków czystości.

 

3.1. Czyszczenie posadzek

 

W wielu przypadkach dużą powierzchnią wymagającą profesjonalnego czyszczenia będzie posadzka. To miejsce, w którym w naturalny sposób, pod wpływem grawitacji, gromadzą się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jakie mogą powstać w danej lokalizacji. Zarówno potrzeba osiągnięcia satysfakcjonującej skuteczności, jak i typowa duża skala tego rodzaju zadań wymagają użycia profesjonalnej chemii czyszczącej i niejednokrotnie zastosowania urządzeń myjących. Hurtownia chemiczna Norenco poleca do tego rodzaju zastosowań używać preparatu do mycia posadzek i powierzchni zmywalnych wodą Gulv Vask. To koncentrat, którego używa się w stężeniu od 0,5 do 2 procent. Jego cechą charakterystyczną – w zarazem ważną zaletą – jest intensywny cytrusowy zapach. Utrzymuje się on długo na czyszczonych powierzchniach, przez co pozostawia satysfakcjonujące trwałe odczucie pożądanej czystości. Warto zwrócić uwagę na wszechstronność tego preparatu. Gulv Vask sprawdzi się do mycia powierzchni naturalnych, jak i wykonanych z tworzyw sztucznych. Można go nakładać metodą spryskiwania.

 gulv_vask_5l_(1).jpg

3.2. Czyszczenie maszynowe

 

Stosowanie profesjonalnych maszyn czyszczących wiąże się z potrzebą dopasowania odpowiednich środków z gamy profesjonalnej chemii czyszczącej. Norenco poleca przede wszystkim koncentrat do urządzeń czyszczących Aqua Plus. To przykład chemii profesjonalnej dla firm sprzątających o szerokim zastosowaniu. Jest idealny do różnego rodzaju urządzeń myjących. Znajduje więc zastosowanie w szorowarkach, dzięki czemu jest przydatny do mycia posadzek, a także wykładzin oraz dywanów. Preparat radzi sobie doskonale nawet z trudnymi zabrudzeniami, jednocześnie usuwa też wszelkie niechciane zapachy. Aqua Plus znajdzie zastosowanie przy przemysłowym myciu podłóg. Jest środkiem doskonałym do myjek automatycznych, przeznaczonym do mycia ciśnieniowego. Skuteczne stężenie preparatu to już 0,1-0,2 procenta, dzięki czemu można go uznać za rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale i oszczędne. W połączeniu z wysoką temperaturą jest jeszcze najbardziej skuteczny. W zasadzie jeden cykl mycia z użyciem Aqua Plus zapewnia osiągnięcie oczekiwanego poziomu czystości. Ten alkaliczny preparat ma po prostu bardzo silne właściwości czyszczące.

aqua_plus_5l[1].jpg

Jeżeli prowadzone czyszczenie maszynowe wiąże się z potrzebą usuwania tłuszczu odpornego na standardowe środki, właściwym preparatem do myjek automatycznych będzie Aqua Effekt. To również alkaliczny i niepieniący się koncentrat o szerokim zastosowaniu w urządzeniach czyszczących różnych typów. Sprawdzi się w myjkach automatycznych, ale i na przykład w zmywarkach przemysłowych. Preparat ten wyróżnia formuła, która zapewnia mu podwyższone właściwości usuwania tłuszczy. W praktyce stosuje się stężenia rzędu 0,1-0,5 procenta i temperaturę roztworu od 30 do 80 stopni. To wystarczy, by przy standardowym działaniu w czasie do 5 minut osiągnąć doskonałe rezultaty. Zapewniają je po prostu silne właściwości czyszczące tego produktu. Niejako przy okazji preparat skutecznie eliminuje także wszelkie nieprzyjemne zapachy.

 aqua_effekt_5l[1].jpg

4. Czym myć elewacje i taras, czym myć dach?

 

Zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej może obejmować czyszczenie budynków nie w środku, ale z zewnątrz. Zlecenia tego rodzaju z reguły są realizowane przez fachowców, gdyż wymagają użycia odpowiedniego sprzętu i przeznaczonej do tego rodzaju powierzchni profesjonalnej chemii czyszczącej. Od wykonawcy zlecenia oczekuje się więc zewnętrznego mycia okien, czyszczenia elewacji (fasad), ponadto w grę wchodzi mycie tarasów, a niejednokrotnie także mycie dachów. W grę wchodzą tu też różne materiały, z których mogą być wykonane te wszystkie przeznaczone do czyszczenia powierzchnie.

Elewacje – czyli zewnętrzne ściany budynku – narażone są stale na osadzanie się pyłu i różnego rodzaju innych zanieczyszczeń w zasadzie przez cały czas. Źródłem brudu, który osadza się na elewacji, może być unoszony przez wiatr piasek i drobiny gleby. Równie często przyczyną problemu jest narażenie elewacji na różnego rodzaju spaliny – na przykład te pochodzące z komunikacji, złożone z szeregu substancji, w tym i takich, które mogą kumulować zanieczyszczenia i sprzyjać osadzaniu się ich na elewacjach. Źródłem spalin są też kominy – w tym niejednokrotnie także dokładnie ten komin, który znajduje się na dachu tego samego budynku, który ma być czyszczony. Zanieczyszczenia mogą mieć także pochodzenie organiczne, związane choćby z pyleniem roślin czy z pozostawianiem śladów przez insekty czy ptaki. To duży rozrzut możliwości. Na wszystkie musi się znaleźć rada w postaci odpowiednio dobranej i skutecznej profesjonalnej chemii czyszczącej, przygotowanej z myślą o firmach sprzątających.

Te same czynniki oddziałują także na dachy i zewnętrzne tarasy budynków. Potrzeba więc sięgać po środki zdolne do usuwania zabrudzeń podobnych jak w przypadku elewacji. Przy czym potrzeba uwzględnić specyfikę powierzchni do czyszczenia. W przypadku dachów czy tarasów najczęściej stosowane są materiały inne niż te użyte do wykończenia elewacji. Chemia profesjonalna musi uwzględniać również te różnice.

 

4.1. Usuwanie zanieczyszczeń bez konieczności szorowania

 

Optymalną odpowiedzią na wszystkie te złożone potrzeby jest koncentrat do czyszczenia fasad, elewacji, sidingów, dachów, tarasów, balkonów i schodów Husvask. Produkt o jakości gwarantowanej przez Norenco doskonale radzi sobie z każdym typem zanieczyszczeń, jaki można spotkać na zewnętrznych powierzchniach budynków. Husvask usunie więc skutecznie najbardziej uciążliwe i często najłatwiej rzucające się w oczy zanieczyszczenia smoliste. Równie dobrze poradzi sobie z brudem pochodzenia atmosferycznego. Wyeliminuje efektywnie każdy rodzaj zabrudzenia organicznego. Poradzi sobie z wszystkim, co może osadzić się na elewacji, tarasie czy dachu.

Zaletą preparatu Husvask jest możliwość stosowania go przy realizacji zadań o różnej skali. Środek równie dobrze sprawdzi się wówczas, gdy będzie rozprowadzany za pomocą pianownicy, jak i wtedy, gdy używany będzie za pośrednictwem spryskiwacza ręcznego. Jak wiele preparatów profesjonalnej chemii czyszczącej, Husvask wykonuje najtrudniejszą robotę po prostu siłą swej formuły chemicznej. To ważne, bo uporczywe szorowanie mogłoby zniszczyć powierzchnię na przykład elewacji. Oczywiście szczotki można też użyć – w razie potrzeby. Ale wysoka skuteczność preparatu sprawia, że jest to ewentualnie dodatkowa, a nie główna czynność podczas czyszczenia zewnętrznych części budynków.

Husvask wpisuje się w potrzeby tych, którzy zajmują się profesjonalnym sprzątaniem. Myje elewacje, myje dachy, równie skutecznie myje tarasy wykonane przy użyciu różnorodnych materiałów. Bezpiecznie usuwa zabrudzenia z tynków mineralnych, akrylowych i silikatowych. Czyści z równą skutecznością dachówki ceramiczne, cementowe i pokrycia z blachy. Jest tak samo skuteczny, gdy zastosuje się go na powierzchniach poziomych, jak i wówczas, gdy będzie użyty na pionowych ścianach. Wystarczy rozcieńczenie koncentratu w stosunku od 1:5 do 1:20 i naniesienie go na czyszczoną powierzchnię. Na koniec warto podpowiedzieć coś praktycznego: powinno się unikać stosowania preparatu bezpośrednio na nasłonecznione i nagrzane powierzchnie.

 husvask_5l[1].jpg

4.2. Czym umyć ścianę z cegły?

 

W budownictwie stosuje się różne rodzaje wykończeń ścian i detali architektonicznych. Nie zawsze stosuje się pokrywanie ścian tynkiem. Bywa, że powierzchnie zewnętrzne ukończonego budynku są wykonane z cegły, ceramiki czy betonu. Czym więc w profesjonalny sposób czyścić cegły? Czym przeprowadzić mycie klinkieru? Jakiego specyfiku użyć, by doprowadzić do porządku powierzchnię z betonu? Czym potraktować metalowe detale? Jak pozbyć się pozostałości po robotach remontowych czy budowlanych?

Na te wszystkie pytania jest jedna właściwa odpowiedź. To koncentrat do mycia klinkieru i innych materiałów budowlanych DD-100. Preparat posiada unikatową recepturę, która gwarantuje mu skuteczne i szybkie działanie na różnorodnych powierzchniach. Jego podstawowe przeznaczenie to mycie klinkieru. DD-100 usunie wszelkie niepożądane zanieczyszczenia oraz osady mineralne i wapienne. Tak samo sprawdzi się jako środek do czyszczenia cegły. Pozwoli doprowadzić do porządku kostkę brukową. Przyda się jako środek do czyszczenia powierzchni betonowych. Jest wprost niezastąpionym rozwiązaniem, gdy konieczne jest przeprowadzenie gruntownego sprzątania po remontach. DD-100 jest w stanie usunąć pozostałe po takim remoncie w niepotrzebnych miejscach kleje do glazury, a także cement, zaprawy mineralne i różne inne osady poremontowe. Likwiduje wykwity i naloty mineralne z różnych powierzchni. Sprawia, że firma sprzątająca, której zlecono doprowadzenie do porządku przestrzeni, w której odbywał się remont, jest w stanie skutecznie usunąć wszelkie niechciane ślady i pozostałości przeprowadzenia tego rodzaju robót. Co ważne, preparat świetnie nadaje się do czyszczenia powierzchni betonowych, ceramicznych i stalowych, a przy tym jest bezpieczny dla powierzchni wykonanych z innych metali, dla powierzchni malowanych, szklanych czy nawet gumowych. Wystarczy przestrzegać reguł jego stosowania. Skład produktu sprawia, że nie powinno się dopuszczać do jego kontaktu z metalami kolorowymi praz powierzchniami cynkowanymi i niklowanymi.

Użycie DD-100 jest proste. Wystarczy nanieść go na zanieczyszczoną powierzchnię i poczekać około 5 minut. Nie trzeba szorować. Wystarczy spłukać potem taką powierzchnię wodą. W razie konieczności działanie to można powtórzyć. Ale to zazwyczaj nie jest konieczne, jeśli tylko warstwa zabrudzenia nie jest wyjątkowo gruba. Sposobem radzenia sobie ze szczególnie uciążliwymi śladami czy zaciekami jest dostosowanie stężenia preparatu. Na przykład do nalotów z rdzy czy soli mineralnych wystarczy stężenie 1:50. Zabrudzenia betonowe i inne oporne na czyszczenie z zasady ustępują przy stężeniu 1:5. Przy bardzo silnych zabrudzeniach można też bezpiecznie użyć koncentratu bez rozcieńczania go wodą. Generalnie jest to środek o szerokim zastosowaniu – jest po prostu niezbędny do usuwania zanieczyszczeń wynikających z prowadzenia robót budowlanych. Przydaje się także dla utrzymaniu czystości wokół domu.

 dd-100_5l_(1).png

5. Czym myć kostkę brukową? Sprzątanie otoczenia budynków

 

Utrzymanie czystości wokół domu czy innego budynku to także zadanie, do którego wykonania potrzebna jest profesjonalna chemia czyszcząca. W przypadku firmy sprzątającej, gdy pozytywny efekt powinien być po prostu gwarantowany, podstawą jest sięganie po chemię profesjonalną spod znaku Norenco.

Czym myć kostkę brukową? Najlepiej przeznaczonym właśnie do tego koncentratem Atmocid Kostka Brukowa marki Norenco. Jest to wysoce skuteczny środek, który pomaga przeprowadzić dokładne mycie i odtłuszczania kostki brukowej. Powierzchnia taka narażona jest na różnego rodzaju substancje brudzące. To osady pochodzenia organicznego, pył, ale częstokroć także plamy i pozostałości ropopochodne. W końcu kostka pokrywa miejsca, w których mogą być parkowane samochody. A to często źródło zabrudzeń w postaci smarów, olejów, paliw czy różnych substancji smolistych. Atmocid jest środkiem tak silnym i efektywnym, że sprawdzi się nawet w otoczeniu warsztatów samochodowych, gdzie tego rodzaju zabrudzenia są po prostu normą i występują w dużym natężeniu. To po prostu podstawowa czyszcząca chemia do warsztatu. Koncentrat nadaje się równie dobrze do czyszczenia terenu stacji benzynowych, gdzie wszelkie produkty ropopochodne nader często wyciekają na podłoże. W zasadzie każde wybrukowane miejsce, które uległo nawet poważnemu zanieczyszczeniu, może być doprowadzone do porządku z pomocą Atmocid. Czyszczenie kostki brukowej w sąsiedztwie domu mieszkalnego to dla tego preparatu przysłowiowa „bułka z masłem”. Po prostu sprawdza się on świetnie także przy realizacji znacznie bardziej wymagających zleceń.

Atmocid stosuje się do mycia pianowego przy użyciu roztworu z preparatem w stężeniu 1:10. Nanosi się go na powierzchnię do wyczyszczenia poprzez spryskiwacz lub pianownicę. Potem wystarczy poczekać kwadrans – i profesjonalna chemia czyszcząca zrobi swoje. Wystarczy spłukać wodą do momentu ustąpienia piany. Niezłym rozwiązaniem będzie na pewno użycie myjki ciśnieniowej. W przypadku szczególnie uciążliwych plam z oleju może być potrzebne zastosowanie stężenia od 1:1 do 1:5 i, po naniesieniu preparatu, użycie szczotki.

 atmocid_kostka_5l_(1).jpg

6. Chemia do zadań specjalnych

 

Firmy sprzątające miewają w swojej ofercie różne wyspecjalizowane usługi. W czasie realizacji zleceń muszą być zdolne poradzić sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń. Mają też obowiązek przeprowadzić czyszczenie w sposób bezpieczny dla powierzonego im mienia. Wymaga to stosowania wyspecjalizowanej chemii dla firm. Rozpiętość możliwości jest bardzo duża. Zwróćmy więc uwagę na kilka wybranych przypadków. I dopasujmy do każdego z nich zalecane środki czystości z gwarantującym najwyższą jakość znaczkiem Norenco.

 

6.1. Mycie stali nierdzewnej do połysku

 

Elementy wykonane ze stali nierdzewnej spotka się zarówno w pomieszczeniach, jak i poza nimi. Firma sprzątająca powinna się spodziewać, że w ramach zlecenia od klienta zetknie się z elementami czy powierzchniami wykonanymi z tego materiału. Oczywiście musi mieć możliwość użycia w tym przypadku chemii dla profesjonalistów.

Poza stosownie dobranymi środkami do usuwania ewentualnych zanieczyszczeń, ważne jest także pozostawienie wyposażenia wykonanego ze stali nierdzewnej w stanie estetycznie nieskazitelnym. Wrażenie takie wzmaga zdecydowanie zapewnienie czyszczonym elementom wysokiego połysku. To często, można by powiedzieć, takie ostatnie „szlify” wykonywane przez pracowników firmy sprzątającej. Prace tego rodzaju zwykle wykonuje się ręcznie i z odpowiednią pieczołowitością. W końcu dla osiągnięcia sukcesu i uznania klienta liczy się taki na swój sposób widowiskowy efekt.

Mycie stali nierdzewnej powinno być zakończone zastosowaniem preparatu Blankest 80. Jest to środek doskonały do nabłyszczania i pielęgnacji elementów wykonanych ze stali szlachetnej. Pielęgnacja polega w tym przypadku między innymi na zabezpieczaniu powierzchni metalu przed wnikaniem brudu. Dzięki temu każde kolejne czyszczenie tak zabezpieczonego przedmiotu będzie po prostu szybsze i łatwiejsze. Na elementach ze stali nierdzewnej Blankest 80 pozostawia powłokę zapewniającą ochronę i przede wszystkim nadającą połysk. Wystarczy nanieść preparat na powierzchnię i rozprowadzić go przy użyciu szmatki. Środek świetnie sprawdzi się podczas sprzątania mieszkań. Ale równie dobrze znajduje zastosowanie na przykład podczas czyszczenia i konserwowania powierzchni ze stali nierdzewnej w lokalach gastronomicznych – formuła preparatu sprawia, że jest bezpieczny również do stosowania tam, gdzie przedmioty mają kontakt z żywnością.

 blankest_80_(1).jpg

6.2. Płyn do mycia płyt nagrobkowych

 

To bardzo specyficzny przykład stosowania chemii profesjonalnej. Jednocześnie to przykład wyzwania, któremu może sprostać tylko odpowiednio przygotowany środek chemiczny. Preparat taki musi być zdolny do usuwania zanieczyszczeń o różnym charakterze, bo pomnik może być pokryty kurzem, błotem, nalotem z glonów, a także typowymi dla cmentarza pozostałościami parafiny lub dymu. Norenco sugeruje użycie do mycia płyt nagrobnych specjalnie przygotowanego preparatu Lśniący Pomnik. Produkt ten jest bezkonkurencyjny w zakresie usuwania wspomnianych, charakterystycznych dla płyt nagrobnych zabrudzeń. Jego formuła jest przy tym bezpieczna dla powierzchni wykonanych z typowych materiałów do konstrukcji nagrobków, jak granit, marmur i inne kamienie, w tym także nadal często spotykane lastryko. Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię, po czym wystarczy ją przetrzeć papierem lub wilgotną ściereczką. Alkaliczny odczyn preparatu Lśniący Pomnik powoduje, że należy stosować rękawiczki i odzież ochronną oraz unikać kontaktu preparatu z oczami. To zresztą środki ostrożności zalecane dla szeregu substancji czyszczących.

Na marginesie warto dodać, że przy pomocy preparatu Lśniący Pomnik z powodzeniem wyczyści się też wykonane z kamienia elementy wyposażenia domu. Środek ten doczyści kamienne parapety, blaty, schody i inne podobne powierzchnie.

 pixlr-bg-result_(5).png

6.3. Mycie samochodów i plandek

 

Z jeszcze innymi wyzwaniami stykają się firmy zajmujące się czyszczeniem, które przyjmują zlecenia dotyczące czyszczenia pojazdów. W przypadku samochodów osobowych zakres potrzeb jest dość powszechnie znany w zasadzie każdemu użytkownikowi samochodu. Jeżeli chodzi natomiast o pojazdy ciężarowe, ważna staje się umiejętność dobrania chemii do mycia przestrzeni ładunkowej i plandek stosowanych do zabezpieczania ładunku. Jeszcze innym przykładem jest tutaj czyszczenie elementów konstrukcyjnych samochodu – na przykład mycie silnika.

Preparat Tempo poradzi sobie rewelacyjnie w każdym z tych zastosowań. Ma działanie odtłuszczające i świetnie daje sobie radę z zabrudzeniami na różnorodnych powierzchniach, jakie są spotykane w pojazdach. Tempo pozwoli doprowadzić do higienicznej czystości tapicerkę samochodową, usuwając również oporne zabrudzenia. Umożliwi dokładne umycie karoserii pojazdu. Jest dość mocny, by umyć przy jego pomocy silnik samochodu. W przypadku aut ciężarowych sprawdzi się do czyszczenia plandek. Tempo ma formułę, która zapewnia skuteczne usuwanie zabrudzeń z kurzu, błota, ale równocześnie tych, które spowodowały oleje, smary czy samochodowe spaliny. Radzi sobie perfekcyjnie także z pozostałościami smoły i asfaltu. Zwykły, amatorski środek chemiczny pozostanie wobec szeregu podobnych zanieczyszczeń po prostu bezradny.

Tempo stosuje się zarówno do mycia wstępnego, jak i właściwego w formie aktywnej piany. Jest to preparat bezstykowy, czyli nie wymagający używania szczotki. W przypadku elementów lakierowanych, których w pojazdach nie brakuje, pozwala to na wyeliminowanie ryzyka powstania rys jako ubocznego efektu szorowania. Wystarczy spryskać powierzchnię, odczekać 4 minuty i posłużyć się urządzeniem wysokociśnieniowym do spłukania preparatu. Środek jest stosowany z powodzeniem w myjniach samochodowych. Na wyczyszczonej powierzchni pozostawia warstwę ochronną, która ogranicza przyleganie nowych zanieczyszczeń i ułatwia ponowne czyszczenie.

W przypadku różnorodności materiałów stosowanych w konstrukcji samochodu kluczową sprawą jest bezpieczeństwo użytkowania chemii czyszczącej. Tempo to produkt nie zawierający sody kaustycznej, a tym samym bezpieczny dla powierzchni lakierowanych, wykonanych z aluminium, szkła i gumy. Nie wyrządzi też żadnej krzywdy powierzchniom ocynkowanym, miedzianym. Nie uszkodzi także napisów i nadruków na plandekach. Jest to preparat biodegradowalny, posiadający świadectwo jakości zdrowotnej PZH.

Koncentrat Tempo stosuje się w różnych stężeniach w zależności od tego, co się przy jego pomocy czyści. Do tapicerki wystarczy stężenie od 1:30 do 1:50. Do mycia karoserii samochodów preparat rozrabia się z zimną wodą w stosunku od 1:15 do 1:30. Czyszczenie plandek jest najbardziej efektywne przy stężeniach od 1:10 do 1:15. Natomiast usuwanie zabrudzeń z silników wymaga z zasady proporcji od 1:3 do 1:5. W tym największym stężeniu Tempo wyczyści także posadzkę w warsztacie samochodowym, gdzie łatwo mogą się gromadzić uciążliwe zabrudzenia produktami ropopochodnymi czy smarami. Konsekwencją siły preparatu jest, co naturalne, potrzeba zachowania ostrożności: należy stosować odzież ochronną, gdy się go używa.

 tempo_5l_(1).png

7. Chemia dla firm sprzątających zawsze w potrzebnej ilości

 

Opłacalność każdej działalności zarobkowej to podstawa. Wyspecjalizowane firmy sprzątające mogą stosować profesjonalną chemię czyszczącą Norenco w różnym zakresie i w różnych ilościach. Preparaty ściśle związane z charakterem realizowanych zleceń opłacalnie jest nabywać w ekonomicznych pojemnikach 5-litrowych. Podstawowe produkty Norenco z zakresu chemii profesjonalnej są dostępne właśnie w takiej formie.

W sytuacji, gdy określony środek chemiczny nie jest potrzebny w dużej ilości, bo na przykład stosowany jest sporadycznie czy też tylko w przypadku realizacji mniej typowych zleceń, zakup takiego produktu w ilości kilku litrów może nie być konieczny. Warto tu też brać pod uwagę, że preparat chemiczny z zasady ma okres gwarantowanej przydatności do spożycia, więc nie jest celowe robienie zapasów produktu, który nie zostanie w przewidzianym czasie wykorzystany, bo ma – z punktu widzenia danej firmy sprzątającej – jedynie marginalne zastosowanie. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom Nocenco jako hurtownia chemiczna oferuje też szereg podstawowych środków czystości w opakowaniach o mniejszych objętościach. Dodatkowo są też dostępne środki chemiczne w pojemnikach ułatwiających bezpośrednie użycie czy rozprowadzanie preparatu – zwykle dzięki możliwości użycia spryskiwacza.

Spójrzmy na przykłady. Wspomniany wcześniej preparat Mudin do udrażniania i konserwacji odpływów i instalacji sanitarnych ma w firmie sprzątającej zastosowanie mniejsze niż na przykład środki do czyszczenia powierzchni. Poręczna będzie więc możliwość zakupienia go w butelkach o pojemności 1 litra czy nawet tylko 0,75 litra. Oczywiście jeśli to celowe, można go dostać w także w pojemniku 5-litrowym. Aktiv Gel w ilości 5 litrów będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy zlecenia wykonywane przez firmę obejmują regularne usuwanie opornych zabrudzeń z piekarników. Jeżeli jednak w zakres sprzątania kuchni nie wchodzi dokładne czyszczenie wewnętrznych powierzchni tego rodzaju urządzeń, to tak „na wszelki wypadek” wystarczy mieć na wyposażeniu butelkę litrową. Wszechstronny Sanicid, który czyści i dezynfekuje, najpewniej przyda się firmie sprzątającej w większej ilości. Jest też jednak dostępny w wygodnych półlitrowych butelkach ze spryskiwaczem. Każda tego rodzaju możliwość wyboru czyni ofertę profesjonalnej chemii czyszczącej Norenco bardziej elastyczną i wygodną dla klienta. To szansa na lepsze planowanie wydatków i na oszczędności.