NORENCO POLSKA ®

Moje konto

Granulat do rozpuszczania lodu i śniegu - Noris–Smelter 4kg

Granulat do rozpuszczania lodu i śniegu - Noris–Smelter 4kg

67.65

Na stanie: Mało

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Numer katalogowy: 5907476629269

Producent: Norenco Polska Sp. z o.o

Granulat do rozpuszczania lodu i śniegu - Noris–Smelter 4kg

Noris-Smelter świetnie radzi sobie nawet z grubą pokrywą lodu i śniegu.

Obniża temperaturę krzepnięcia wody, co zatrzymuje proces lodowacenia. W rezultacie działa w temperaturach sięgających -30ºC. Dla porównania sól drogowa, jest skuteczna tylko do -6ºC. Noris-Smelter jest też od soli dużo bezpieczniejszy. Nie powoduje degradacji środowiska przyrodniczego – nie szkodzi roślinom i organizmom żywym, które miały z nim kontakt. Bez wysiłku pomaga usunąć niebezpieczną warstwę, nie niszcząc podłoża pod nią. Nie pozostawia nalotu na posypanej powierzchni, karoserii czy obuwiu. Jest też od soli wydajniejszy, czyli finalnie tańszy w użyciu.


Z powodzeniem może być stosowany w okresie wiosenno - letnim jako środek przeciw pylny na nieutwardzonych drogach. Dzięki wnikaniu w ich głąb i własnościom wiążącym zmniejsza poziom emitowanego kurzu. Poza tym zapewnia długotrwałe zabezpieczanie dróg przed niszczeniem nawierzchni, ogranicza tworzenie się wybojów, kolein i dziur. W rezultacie wpływa na komfort użytkowania dróg szutrowych i redukuje ewentualne koszty ich naprawy.

+ skuteczniejszy od soli drogowej
+ rozpuszcza lód, śnieg i gołoledź
+ penetruje lód do samego podłoża, radzi sobie nawet z grubą warstwą lodu
+ nieszkodliwy dla środowiska naturalnego
+ niesamowicie wydajny
+ działa szybciej i dłużej (3 krotnie dłuższy okres działania w porównaniu z solą drogową)
+ skuteczny przy mrozach sięgających nawet -30°C
+ nie powoduje korozji metali
+ nie powoduje odbarwień, osadów na nawierzchniach drogowych, samochodach, obuwiu, nie niszczy kostki brukowej, asfaltu, betonu
+ sprawia, że lód nie przymarza do powierzchni chodników, czym zwiększa bezpieczeństwo
+ można go bezpiecznie używać na powierzchniach brukowanych, ulicach, mostach, parkingach czy podjazdach; stosuje się go na lotniskach oraz  w portach, bez obawy o odbarwienia i spękania nawierzchni
+ konserwuje i zabezpiecza drogi szutrowe


SPOSÓB UŻYCIA:
Istnieją dwa sposoby aplikacji Norisa-Smeltera. Na sucho oraz na mokro. Użycie „na sucho” zalecane jest do stosowania w okresie zimowym. Polega na rozrzuceniu płatków w proporcji 0,6kg –1,0 kg/m². Noris-Smelter można też używać jako mieszankę dodając 80% piasku kwarcowego.
W przypadku użycia metody „na mokro” należy przygotowywać 30-35% roztwór wodny. Metoda zalecana do użytku wiosenno-letniego. Nie wyklucza się stosowania metody „na sucho” - należy jednak pamiętać, że konserwowana w ten sposób nawierzchnia powinna być wilgotna. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się aplikowanie substancji co 60-90 dni.

PRZECHOWYWANIE:
Jest substancją silnie higroskopijną, bardzo łato rozpuszcza się w wodzie, łatwo pochłania wilgoć z powietrza. Noris-Smelter powinien być przechowywany w warunkach chroniących przed zawilgoceniem – w zamkniętym suchym pomieszczeniu.

DANE PRODUKTU:

    Opakowanie: 4 kg
    EAN: 5907476629269

Kopiowanie treści surowo wzbronione

Zobacz konsekwencje prawne

Opinie

Ocena:

Kopiowanie treści surowo wzbronione

Zobacz konsekwencje prawne

Poleć produkt

:
:
:

Kopiowanie treści surowo wzbronione

Zobacz konsekwencje prawne